Ook in Amstelveen heeft D66 huisgehouden bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer. De partij van Rob Jetten haalde maar liefst 24 procent van de stemmen binnen en mag zich daarmee op landelijk gebied met voorsprong de grootste van Amstelveen noemen.
De traditioneel grootste partij van Amstelveen, de VVD, wist ook in onze gemeente de schade beperkt te houden. Nog steeds 19,2 procent van de Amstelveners staat achter de liberalen. Het is daarmee wel de tweede partij van de gemeente geworden.
Het CDA, dat landelijk ook grote sprongen maakte, komt in Amstelveen op 8.2 procent uit. Daarmee moet het nog wel de PVV voor laten gaan. De partij van Wilders kon op 10.8 procent van de stemmen rekenen.
GroenLinks/PvdA verloor ook in onze gemeente. De partij van de afzwaaiende Frans Timmermans kreeg 16,6 procent achter zich.
De opkomst was deze keer minder dan twee jaar geleden. 77,5 procent van de stemgerechtigden kwam opdagen, in 2023 was dit nog 78,4 procent.
Foto: de Amstelveense fractie van D66 vierde woensdagavond de grote overwinning in Amstelveen.
Top 10 Amstelveen:
TK 2025 vs 2023
Vergelijking stempercentages
Verandering in procentpunten
De complete (voorlopige) uitslag:
Volledige Uitslag TK 2025
Alle Partijen – Stemmen & Percentages
| Partij | Stemmen 2025 | % 2025 | Stemmen 2023 | % 2023 | Verandering |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 10.820 | 23,9% | 4.391 | 9,7% | +14,2 pp |
| VVD | 8.720 | 19,2% | 10.338 | 22,8% | −3,6 pp |
| GROENLINKS / PvdA | 7.522 | 16,6% | 9.377 | 20,7% | −4,1 pp |
| PVV | 4.878 | 10,8% | 6.997 | 15,4% | −4,6 pp |
| CDA | 3.733 | 8,2% | 1.049 | 2,3% | +5,9 pp |
| JA21 | 2.274 | 5,0% | 283 | 0,6% | +4,4 pp |
| Forum voor Democratie | 1.231 | 2,7% | 933 | 2,1% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 1.121 | 2,5% | 1.245 | 2,8% | −0,3 pp |
| DENK | 935 | 2,0% | 903 | 2,0% | ±0 pp |
| SP | 822 | 1,8% | 1.232 | 2,7% | −0,9 pp |
| BBB | 694 | 1,5% | 811 | 1,8% | −0,3 pp |
| Volt | 673 | 1,5% | 1.156 | 2,6% | −1,1 pp |
| 50PLUS | 585 | 1,3% | 237 | 0,5% | +0,8 pp |
| ChristenUnie | 483 | 1,0% | 486 | 1,1% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 266 | 0,6% | 305 | 0,7% | −0,1 pp |
| NSC | 139 | 0,3% | 4.935 | 10,9% | −10,6 pp |
| SGP | 140 | 0,3% | 121 | 0,3% | ±0 pp |
| Vrede voor Dieren | 102 | 0,2% | x | x | nieuw |
| Belang van Nederland (BVNL) | 69 | 0,2% | x | x | nieuw |
| Piratenpartij | 57 | 0,1% | x | x | nieuw |
| LP | 34 | 0,1% | 26 | 0,1% | ±0 pp |
| NL PLAN | 24 | 0,1% | x | x | nieuw |
| Vrij Verbond | 9 | 0,0% | x | x | nieuw |
| BVNL/Groep Van Haga | x | x | 214 | 0,5% | niet meer |
| Piratenpartij – De Groenen | x | x | 50 | 0,1% | niet meer |
| Nederland met een Plan | x | x | 52 | 0,1% | niet meer |
| Splinter / PartijvdSport / Samen voor Nederland / LEF | x | x | 164 | 0,4% | niet meer |
| Totaal | 45.192 | 100% | 45.465 | 100% |






